حاصلخیز ایران چگونه ایرانی اخبار سیاست خارجی

حاصلخیز: ایران چگونه ایرانی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روزه سکوت ناظران ادامه دارد ، باز هم گرانی در بازار لبنیات

قیمت انواع محصولات لبنی به خاص شیر که قیمت مصوب دارد طی روزها و هفته‌های گذشته با زیاد کردن ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده است هست، در حالی که دستگاه‌های متولی مانند

روزه سکوت ناظران ادامه دارد ، باز هم گرانی در بازار لبنیات

باز هم گرانی در بازار لبنیات/ روزه سکوت ناظران ادامه دارد

عبارات مهم : بازار

قیمت انواع محصولات لبنی به خاص شیر که قیمت مصوب دارد طی روزها و هفته های گذشته با زیاد کردن ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده است هست، در حالی که دستگاه های متولی مانند شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و حتی صنایع لبنی حاضر به پاسخگویی راجع به مجاز یا غیرمجاز بودن آن نشدند.

به گزارش ایسنا، لبنیاتی ها به گفته مسئولان متولی بازار یکی از صنایعی هستند که بیشترین تخلف و زیاد کردن قیمت را نسبت به صنوف دیگر طی سال های گذشته مرتکب شده است و پرونده های بسیاری از آنها در دستگاه های نظارتی وجود دارد. ولی هر سال چندین بار با تکرار این تخلفات و عدم برخورد از سوی ناظران مواجه هستیم و خبری از اصلاح این رویه نادرست نیست.

چرا که بازار امروز لبنیات نشان می دهد همه محصولات لبنی در اکثر برندهای مطرح با زیاد کردن قیمت ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده است اند که این زیاد کردن از حدود ۲۰ روز گذشته به تدریج در بازار اعمال شده است هست. به عنوان مثال هر عدد بطری شیرکاکائوی کوچک تک نفرها از ۱۵۰۰ به ۲۰۰۰ تومان و هر عدد بطری شیر ۱.۵ لیتری پرچرب و کم چرب از ۲۷۰۰ تومان به ۳۲۰۰ تومان رسیده است و شیر پر چرب ۱.۵ لیتری ۳۴۰۰ تومان فروخته می شود.

روزه سکوت ناظران ادامه دارد ، باز هم گرانی در بازار لبنیات

همچنین دیگر محصولات لبنی نیز از زیاد کردن قیمت بی نصیب نمانده اند؛ به عنوان مثال هر عدد ماست پنج کیلوگرمی پرچرب که اتفاقات مشتری زیادی نیز دارد، با رشد ۱۵ درصدی قیمت مواجه شده است و از ۹۹۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است و هر عدد پنیر سفید ۴۵۰ گرمی نیز از ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان بسته به نوع آن، زیاد کردن قیمت یافته و به ۴۸۰۰ تا حدود ۵۰۰۰ تومان در برندهای متفاوت رسیده است.

خامه نیز زیاد کردن قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی در بازار را تجربه کرده و کره وارداتی هم از این زیاد کردن قیمت بی نصیب نبوده است که البته پیش از همه محصولات لبنی کره در بازار گران شده است و در حالی که از ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی استفاده کرده بود.

قیمت انواع محصولات لبنی به خاص شیر که قیمت مصوب دارد طی روزها و هفته‌های گذشته با زیاد کردن ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده است هست، در حالی که دستگاه‌های متولی مانند

اما در این آشفته بازار مشخص نیست که دستگاه های نظارتی کجا هستند و آیا حاضر به پاسخگویی نمی شوند، چراکه علیرضا رستمی – مدیرکل نظارت بر مواد غذایی شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان – با وجود پیگیری های خبرنگار ایسنا، حاضر نشد که به این ابهامات پاسخ دهد و نهایتا به روابط عمومی ارجاع داد که این بخش هم پاسخگوی این سوالات نشد.

واژه های کلیدی: بازار | لبنیات | دستگاه | محصولات | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs