حاصلخیز ایران چگونه ایرانی اخبار سیاست خارجی

حاصلخیز: ایران چگونه ایرانی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر ، تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص مخدر«گل»، گفت: هر چند کاشت وسیع گل در کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان گزارش نشده ولی کشفیات سه ماهه اخیر حشیش و ماری جوا

کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر ، تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»

تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»/کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر

عبارات مهم : معتاد

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص مخدر«گل»، گفت: هر چند کاشت وسیع گل در کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان گزارش نشده ولی کشفیات سه ماهه اخیر حشیش و ماری جوانا در کشور قابل توجه و هنوز سهم واردات حشیش زیاد است و به همین علت مردم باید کاملا این مخدر را بشناسند.

به گزارش ایسنا، پرویز افشار در نشست خبری امروز خود به تشریح برنامه های شش ماهه نخست امسال ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت و در حوزه «مقابله با عرضه» گفت: طی شش ماهه امسال مجموعا کشفیات پنج دستگاه مشمول بر وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، بسیج، گمرک و شرکت زندان ها 395 هزار و 184 کیلوگرم بوده که در مقایسه با شش ماهه نخست سال 95 رشد 11 درصدی داشته است.

کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر ، تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»

وی همچنین با اشاره به رشد 37 درصدی کشف مخدر «مرفین» نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: کشف شیشه با 25 درصد رشد و کشفیات تریاک نیز 12 درصد رشد داشته است ولی در کشفیات هروئین و شیشه با رشد قابل ملاحظه ای مواجه نبوده ایم.

«وزارت اطلاعات» در صدر دستگاه های دارای بیشترین درصد مکاشفات موادمخدر

رشد 340 درصدی کشف داروها با کاربردهای دوگانه (مخدر)

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص مخدر«گل»، گفت: هر چند کاشت وسیع گل در کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان گزارش نشده ولی کشفیات سه ماهه اخیر حشیش و ماری جوا

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه با بیان آنکه در شش ماهه نخست امسال کشفیات مواد مخدر به وسیله نیروی انتظامی رشد 9 درصدی داشته هست، گفت: در شش ماهه نخست امسال وزارت اطلاعات با 80 درصد رشد کشفیات مواد مخدر بیشترین میزان رشد مکاشفات را در میان سایر دستگاه های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

افشار همچنین در خصوص کشفیات قرص ها و آمپول ها نیز گفت: در کشفیات قرص و آمپول و داروهایی با کاربردهای دوگانه، میزان کشفیات با رشد فزاینده ای مواجه بوده است به طوریکه در شش ماهه نخست امسال کشفیات این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 340 درصد رشد داشته است.

به گفته وی کشف مواد پیش ساز تولید مخدرهای صنعتی نیز با رشد 235 درصدی همراه بوده است.

کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر ، تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»

باندهای بزرگ موادمخدر زیر ضربه نیروهای مقابله ای

رابطه قاچاق موادمخدر با تروریسم و قاچاق اسلحه

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص مخدر«گل»، گفت: هر چند کاشت وسیع گل در کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان گزارش نشده ولی کشفیات سه ماهه اخیر حشیش و ماری جوا

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین تاکید کرد: درگیری های مسلحانه در شش ماهه نخست امسال به علت انجام عملیات متمرکز کمتر شده است و 25 درصد کم کردن داشته هست. این در حالیست که شاهد زیاد کردن میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که این عنوان نشان از هدفمند شدن مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ضربه زدن به باندهای مهم قاچاق هست، لیکن علاوه بر کم کردن عملیات ها ، تعداد باندهای متلاشی شده است قاچاق مواد مخدر نیز کم کردن 15 درصدی داشته که این مسئله نیز نشان می دهد که باندهای بزرگ قاچاق زیر ضربه نیروهای مقابله ای قرار گرفته اند.

افشار از کم کردن 15 درصدی کارگاه های تولید شیشه و هروئین در کشور خبر داد و گفت: در شش ماهه نخست امسال شاهد کم کردن 20 درصدی شهدای مبارزه با مواد مخدر نیز بوده ایم؛ که البته علی رغم کم کردن این آمارها شاهد زیاد کردن کشفیات اسلحه و مهمات از باندهای قاچاق مواد مخدر تا 18 درصد هستیم که این زیاد کردن نیز نشان دهنده ارتباط اساسی قاچاق مواد مخدر با تروریسم و قاچاق اسلحه است.

کشف تعداد زیادی آرپی جی از یک باند قاچاق موادمخدر ، تخصیص داده شده است دو مرکزماده 16 به زنان معتاد«باردار»

وی در خصوص اموال ضبط شده است قاچاقچیان نیز گفت: خودروهای توقیفی و وسایل های ضبط شده است از قاچاقچیان نیز در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 18 درصدی داشته است.

رشد دستگیری متهمان موادمخدر

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر دستگیری متهمان مواد مخدر نیز در امسال نسبت به شش ماهه نخست سال قبل رشد هشت درصدی داشته است.

کشف تعداد زیادی آر پی جی و گلوله آکبند از یک باند قاچاق موادمخدر در سراوان

به گزارش ایسنا، افشار در ادامه به ارتباط نزدیک میان قاچاق مواد مخدر و گروه های تروریستی شرکت یافته تاکید کرد و گفت: این عنوان را به مجامع بین المللی گزارش کرده ایم به طوریکه چندی پیش در شهرستان سراوان 500 کیلوگرم تریاک از یک باند قاچاق کشف شد ولی در کنار آن تعداد زیادی اسلحه همچون آر پی جی و گلوله و … نیز که به صورت آکبند بودند نیز کشف شد که البته در یک درگیری مسلحانه میان این قاچاقچیان و وزارت اطلاعات این سلاح ها در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفت.

وی در خصوص فوت و میر معتادان در سه و چهار ماهه نخست امسال نیز گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته عوض کردن قابل ملاحظه ای نداشته است.

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در شش ماهه نخست سال 95 مداخلات پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر رشد 38 درصدی داشت که در سال 96 نیز این مداخلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته باز هم رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

افشار همچنین گفت: در حال حاضر 7516 مرکز در کشور اقدام به درمان معتادان می کنند. 331 تیم سیار نیز در کشور به معتادان خیابانی و متجاهر ارائه خدمت کرده، این در حالیست که تعداد زیادی از DICها نیز به متادون درمانی و زیاد کردن خدمات مجهز شده است اند.

وی افزود: هم اکنون 77 مرکز نگهداری شبانه از معتادان در کشور فعال است که در امسال رشد پیدا کرده ولی هنوز به میزان ایده آل آن نرسیده ایم.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه از ورود شرکت های مردم نهاد به امر کم کردن و پیشگیری از اعتیاد نیز ابراز خوشحالی و رضایتمندی کرد و گفت: در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان کارها خوبی در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد انجام شده است است.

جمع آوری بیش از 12000 تن در طرح ساماندهی معتادان متجاهر در نیمه نخست امسال/ 3900 نفر اعتیاد نداشتند

افشار در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز گفت: در شش ماهه اول سال 96، 12 هزار و 342 نفر در طرح ساماندهی معتادان متجاهر در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران جمع آوری شده است اند که 7984 نفر آنها در مراکز اقامتی میان مدت ماده 15 و همچنین ماده 16 پذیرش شده است اند.

به گفته وی از تعداد افراد جمع آوری شده است در این طرح 577 نفر اتباع بیگانه بوده اند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرهمچنین گفت: حدود 3900 نفر از افراد جمع آوری شده است در این طرح در واقع آسیب دیدگان اجتماعی بدون مکان مانند بیماران روانی مزمن، زنان و کودکان کار و … بودند که اعتیاد نداشتند و به همین ترتیب یا به دستگاه های ذیربط انتقال یافته و یا دوباره به خیابان بازگشتند. به همین علت نمی توان تمام افرادی که جمع آوری شده است اند را معتاد متجاهر تلقی کنیم.

تدوین دستورالعمل اجرایی بیمه اعتیاد/بیمه اعتیاد قرار نیست رایگان شود

افشار در خصوص بودجه بیمه اعتیاد نیز گفت: بودجه بیمه اعتیاد در سال 96 از 33 میلیارد به 79 میلیارد تومان رسیده هست؛ دستورالعمل اجرایی آن تدوین شده است ولی هنوز به دستگاه های ذیربط ابلاغ نشده است.

وی همچنین تاکید کرد: قرار نیست بیمه درمان اعتیاد رایگان شود، بلکه بر اساس دستورالعمل آن، گروه هایی که در معرض آسیب زیاد هستند همچون زنان، کودکان، افراد مبتلا به HIV مثبت و … در اولویت قرار دارند.

وی همچنین تاکید کرد: حتی اگر کمبود بودجه هم داشته باشیم جهت درمان اعتیاد زنان معتاد متجاهر تلاش خواهیم کرد و این گروه نسبت به مردان در اولویت خدمت گیری قرار دارند.

هماهنگی با قضات جهت انتقال زنان معتاد متجاهر به زندان هایی که دارای بودجه و ظرفیت کافی هستند

وی همچنین با اشاره به آنکه ایجاد وقت درمان جهت زنان معتاد متجاهر بسیار مهم هست، گفت: زنان معتاد کیان خانواده را ترساندن می کنند و از این رو با قضات سراسر کشور هماهنگ شده است است تا زنان معتاد متجاهر به زندان هایی که بودجه و ظرفیت مورد نیاز را دارند انتقال یافته شوند.

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تا کنون 4000 وقت شغلی جهت معتادان سراسر کشور ایجاد شده است است.

اختصاص دو مرکز ماده 16 جهت زنان معتاد باردار

افشار در خصوص مراکز ماده 16 تاکید کرد: مراکز ماده 16 باید در اختیار شرکت بهزیستی کشور قرار بگیرند. هم اکنون 18 مرکز در اختیار این شرکت قرار گرفته و دو مرکز دیگر نیز تا آخر ماه جاری به بهزیستی واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: هشت مرکز هم باید جهت نگهداری زنان معتاد داشته باشیم که پنج مرکز پیش از این فعال بوده و سه مرکز دیگر نیز هم اکنون تجهیز شده است اند.

به گفته وی، دو مرکز هم جهت زنان باردار در نظر گرفته شده است تا به این گروه از زنان معتاد خدمت رسانی کنند.

واژه های کلیدی: معتاد | اعتیاد | قاچاقچیان | قاچاق مواد | باندهای قاچاق | مبارزه با قاچاق | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs